Ne Dediler?

Aenean maximus feugiat tincidunt. Nam et ultrices quam. Duis eu sollicitudin turpis, ac laoreet massa. Praesent nibh velit, accumsan sed fermentum a, finibus ultricies mi! Cras scelerisque magna eu sapien bibendum; non porta mauris pulvinar. Aliquam ullamcorper consectetur lectus a blandit. Sed facilisis laoreet ipsum, sit amet tincidunt leo porttitor condimentum? Maecenas dapibus, erat vitae elementum ultrices, nunc magna ornare magna, id porta elit sem et mi. Proin vitae nibh nunc. Integer a sapien ligula.

Tip 2 diyabet hastasıydım ve doktorum artık insülin kullanmam gerektiğini söylüyordu. Hastalığımla ilgili endişelerim beni farklı yöntemler aramaya itti. Bu vesileyle internette kliniğin sayfasına rastladım, önce telefonla bilgi aldım, sonra daha önce tedavi gören hastalarla iletişim kurdum. Karar vermiştim bende deneyecektim. Ve öyle de yaptım. 19. günün sonunda 13 kiloya ve diyabet hastalığına veda ettim. İlk gün ki kan tahlilinde 9.4 olan Hba1c değerim 6.1 e geriledi. En önemlisi de Dr. Dautov bana hastalıklardan korunmayı ve sağlıklı yaşamayı öğretti. Artık yeniden sağlıklı ve oldukça hafif hissediyorum. Teşekkürler Dr. Dautov ve ekibi, size minnettarım.

Olga Kuznetsova - 53

Eşim ve ben evliliğimizin 10. yılına girmiştik. Çok kez denememize rağmen çocuk sahibi olamamıştık. 3. Tüp bebek denememiz de başarısızlıkla sonuçlanınca artık yavaş yavaş umutlarımız tükenmişti. Bu sırada bir yakınım Maykop şehrinde kısırlık tedavisi uygulayan bir klinikten bahsetti. Hemen iletişime geçtim. Konuyu eşime açtığımda eşim isteksiz davrandı, hayal kırıklığına uğramaktan korktu, artık bıkmıştık doğrusu. Bir yandan da başka çaremizin olmadığının farkındaydık. Sonunda eşimi de ikna ettim ve tedavi görmek üzere Maykop'a gittik. Öncelikle Maykop'un doğası bizi büyüledi. Kliniğe vardığımızda kliniğim doğanın orta yerinde olmasıda bizi ayrıca sevindirdi. Ve artık başlamıştık. 2 ay arayla iki kere 19 'ar gün terapi gördük. Şimdi bebeğimizi kucağımıza alacağımız günü sayıyoruz. Bu tarifi güç bir duygu, buraya ne yazsam az, teşekkürler Dr. Dautov, iyiki varsınız. İyiki sizi bulduk.

Mariana Bayramova - 36

Merhabalar, genç yaşımdan beri astım hastasıydım. Son yıllarda inhalasyon tipi ilaçların çoğalması ve çeşitlenmesiyle birlikte, hastalıkla ilgili sıkıntılarım oldukça azalmıştı. Ama ilaç dozlarım hiçbir zaman azalmıyordu, bilakis her kontrolde ya aynı kalıyordu yada biraz daha artıyordu. Artık yorulduğumu hissediyordum. Vücudumun oksijene aç kalması kalp- damar sağlığımı da bozmuştu. Üstelik uzun yıllar kullandığım ilaçların vücudumda bıraktığı toksinler yüzünden artık eklemlerimde ve kemiklerimde anlamsız ağrılar baş göstermişti. Bir çıkış yolu arıyordum ama teknolojinin bu denli gelişimine rağmen benim derdime alternatif ve radikal bir çare yoktu. Derdimi anlattığım bir arkadaşım bana Dr. Dautov' un kliniğinden bahsetti. Kliniğin sitesindeki makaleleri okudum. Bunun dışında bu tedavi yöntemiyle ilgili araştırmalar da yaptım. Sonunda klinikle irtibata geçtim ve yerimi ayırttım. Terapinin ilk günleri benim gibi iştahlı biri için biraz zorlayıcı oldu. Ama tamamen profesyonellerden oluşan klinik kadrosu, yerinde ve gerekli müdahalelerle benİ duruma alıştırdı. 20. günün sonunda artık ilaçlarım olmadan rahatça nefes alabiliyordum. Fazladan vücudumda taşıdığım 14 kilodan, alkolden ve sigaradan, kısacası benİ ölüme yaklaştıran herşeyden tek tek kurtuldum. Dr. Dautov bir doktor değil, bir dost, bir aile büyüğü, bir yaşam koçu adeta. Onunla sürekli yan yana olan ailesi çok şanslı. Kendi gibi doktor olan kızı Tamara, büyük kızı piyanist Margarita ve opera sanatçısı eşi Sariet hanıma, ve tabiki Dr.Dautov' a şükranlarımı sunuyorum. Sevgiler

Andrey İvanov - 64

Merhabalar, ben Tanya, 27 yaşındayım, doktorum, endokrinoloji uzmanıyım. Benim hikayem annemle ilgili, annem hipertansiyon ve tip 2 diyabet hastası. Her hasta gibi zor bir kadın. Sürekli gözetimim altında tutmaya çalışmama rağmen, son derece özensiz ve sağlıksız bir yaşantısı var. Birinci derece yakınlarınıza hiçbir zaman doktor gibi davranamıyorsunuz, buda göz göre göre yakınlarınızın yanlışına ortak olmanıza sebep oluyor. Bu oldukça rahatsız edici. Bizim hikayemiz annemi son rutin kontrole sokmamla başladı, 2 damarda %70 i aşkın tıkanma tespit edildi. Ne yapacağımı bilmiyordum, operasyon çözüm değildi, zira bu yaşam tarzıyla birkaç yıl içinde aynı filmi seyredecektik. Bir yandan üzgündüm bir yandan da anneme kızıyordum. Bir çıkış yolu düşünürken aklıma hocaların hocası Dr. Dautov geldi. Öğrencilik yıllarımda onun ders kitaplarını okumuştum. Ayrıca mesleki camiada tanınan ve saygı gören bir hocaydı. Ortak tanıdıklarımız aracılığıyla kendisine ulaştım. Durumu anlattım, çok nazik bir şekilde birebir ilgileneceğini söyledi. Ve hatta annemi kendisi arayıp tedaviye ikna etti. Ve maceramız böylece başladı. Yıllık iznimi kullandım ve annemle birlikte kliniğe gittim. Herhangi bir sağlık problemim olmamasına rağmen bende terapiye dahil oldum. 20 günün sonunda annem tansiyon ve diyabet için kullandığı tabletlere ve fazla kilolarının bir kısmına geda etti. Ben ise çok değerli hocamın ve meslektaşımın deneyimlerinden faydalandım. Beni esas şok eden damar tıkanıklığının bu kadar kısa sürede %25 seviyesine kadar gerilemesi oldu. Bu adeta bir mucize. Bu aslında bir mucize değil,bu profesyonellik ve bilimin imkanı. Bu imkanı hastalarına tanıyan Dr. Dautov çok yaşa, çok yaşaki biz öğrencilerine de yol göster. Bilimsel yeniliklere öncü ol,herkese sağlıklı yaşam döngüsü ne demek öğret. Çok yaşa!

Tanya - 27