Dr. Dautov Kliniği Hakkında

Dr. DAUTOV sizlere 120 yıl yaşamanın sırlarını veriyor!

Kliniğimiz 1983 yılında açılmış olup Rusya’dan, Türkiye’den, Yunanistan’dan, Almanya’dan ve ABD’den 20.000 den fazla hastayı sağlığına kavuşturmuştur.

Organizmanın ve yaşanılan çevrenin kirlenmesi sonucunda, Toksik maddeler vücudumuza hükmederken yaşamak zorunda kalıyoruz. Bu kirlilikle mücadelede vücudumuzun öz savunma sistemi çağımızda ne yazık ki oldukça zayıf kalıyor. Bu da bizi ya hasta ediyor ya da kronik hastalıklara bir adım daha yaklaştırıyor.

Kliniğimizde ise, Dr.DAUTOV’un tasarladığı ve kullandığı kompleks programlar ve güncel teknolojik aygıtlarla, vücut yeniden doğuyor ve birçok kronik hastalıktan arınıyor. Kliniğimizde kullandığımız metotların bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

-Organizma arınması (Detoks) ve Açlık Terapisi (Limoterapi)

-Kişiye göre ayarlanmış Hipokalorik Diyetler

-Psikoterapi

-Masaj

-Biorezonans Terapisi

-Multifonksiyonel Sistem ”Noga-Best NM-5000”

-Antiselülit Programı

-Çamur Tedavisi (Mavi Kil)

-Hidrokolon Terapisi

-Manyetik-Kızılötesi – Lazer Terapisi

-Kapsamlı Biyomedikal Bilgilendirme Programı

 

Tedavi Programının oluşturucusu ve  uygulayıcısı Prof.Dr. Yuriy Yunusoviç Dautov-Tıp doktorudur. Uzmanlık alanı Kardyoloji ve Dahiliyedir. Davutov; Amerika’da doğal hijyen ve organizma alanında çalışmalar yapmış, Avrupa Doğal Bilimler Akademisi’ne aktif üye olarak kabul edilmiştir. Bunun dışında İtalya’da Capitol onur nişanı ile ödüllendirilmiş, Roma şehrinde yaşam boyu sağlık ödülünü almaya hak kazanmıştır. Kliniğimizde hiçbir kimyasal tedavi uygulanmadığı gibi, kronik hastaların mevcut ilaç terapileri de azaltılarak kaldırılır. Uyguladığımız metotlar alternatif tıp olmadığı gibi, Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı tarafından tıbbi tedavi olarak kabul edilmiş, tescillenmiştir. Düzenli olarak teftişe tabiidir. Dünyada Limoterapi yöntemini uygulayan sağlık bakanlığınca kabul edilmiş tek klinik olma özelliğine sahiptir.

Yüksek efekt aldığımız ve tedavi ettiğimiz hastalıkları şöyle sıralayabiliriz;

-Astım ve KOAH

-Çeşitli formlarda ve aşamalarda Eklem Hastalıkları

-Hipertoni ve Hipertansiyon

-Sindirim Sistemi Hastalıkları

-Sinir Sistemi Fonksiyon Bozuklukları

-Jinekolojik Hastalıklar

-Osteokondroz, Bel ve Boyun bölgesi hastalıkları

-Aşırı Yağlanma – Şişmanlık(Obezite)

-2.tip Şeker Hastalığı

-Kısırlık ve Hormon bozuklukları

-Alerjik Hastalıklar

-Sedef Hastalığı

-Nörodermit

-Kronik Yorgunluk Sendromu

Yukarıda saydığımız hastalıklar çok yüksek efekt aldığımız hastalıklardan bazılarıydı, bunlar dışında çok sayıda insan hastalıklardan korunmak ve sağlıklı kalmak için kliniğimize gelmekteler.

Kliniğimiz Rusya’nın 4 ekolojik bölgesinden biri olan Adigey Cumhuriyeti’nin Maykop kentinde, Belaya nehrinin kıyısında şehirden, gürültüden ve stresten uzak bir alanda yer almaktadır.

Güleryüzlü çalışanlarımız ve konforlu yapımızla evinizdeki kadar rahat ve kaliteli bir 19 gün sizleri bekliyor!

Kilometre Taşları

Dr. Dautov’un Kariyeri

1941

Prof.Dr. Yuriy Yunusoviç Dautov 1941 yılında Krasnodar Krayı’na bağlı Gabukay kasabasında doğdu.

Şubat, 1959

1959 yılında ortaöğrenimi bitirmesinin ardından, Krasnodar krayı sağlık yüksekokulunu bitirdi.

1964

Kuban Kızıl Ordu Tıp Üniversitesine başladı.

Mayıs 1970

Saratov Tıp Enstitüsü’nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından uzmanlığını aynı enstitüde İç hastalıklarında tamamladı.

1971-1981

Adigey Oblast Hastanesi’nde baş endokrinolog olarak görev yaptı.

1982

Adigey Cumhuriyeti 1. no’lu kliniğinin başhekimliğine atandı. Burada Kardiyoloji ünitesini organize etti, bunun ardında Cumhuriyet Kardiyoloji dispanserinin kuruculuğunu üstlendi.

1982

Kardiyoloji Dispanseri Başhekimliğinin yanı sıra, Adigey Oblastı baş kardiyoloji görevine de getirilen Dautov, bilimsel çalışmalarını bu sıfatla sürdürdü.

1982

Bunun ardından ilk olarak çalışmalarına Hipertoni ve Hipertansiyon epidemiyolojisi üzerine devam etti. Adigey’e yeni diagnostik cihazların getirilmesine vesile oldu. (Ekokardiyografi, Tetrapolar Reografi, Ergometri, MMPI). Bunun dışında zamanının çoğunu kardiyolojik hastalıkların ilaç dışı tedavisine ayırdı. Çeşitli hasta gruplarıyla,çeşitli metodlar denedi.

1983

Kendisine ait sağlıklı yaşam döngüsü teorisini geliştirdi ve buna yönelik programları önce yerelde yaygınlaştırdı, sonra tüm Rusya genelinde yayılmasını sağladı.
Birçok ulusal radyo ve televizyon programına katıldı, gazetelere demeçler verdi.

1994

Kuban Devlet Tıp Üniversitesinde doçentlik derecesi aldı. Doçentlik çalışması ‘Esansiyel hipertansiyon ve erken aşama hipertansiyon tedavisinde yeni yöntemler’ oldu. Bu çalışması 1985 yılında 3. Sovyetler Birliği Kardiyoloji kongresinde(1985), Kraylar ve Oblastlar Kardiyoloji oturumunda (1986,1989) ve Sovyetler Birliği Genel Tıp Kongresi’nin ”Kalori kısıtlama-limoterapi,ve iç hastalıklarda tedavi aracı olarak kullanılması”(1989) adlı toplantıda sunuldu ve meslektaşları tarafından beğeniyle karşılandı.

1994

Bu çalışmalar Amerikan meslektaşlarının ilgisini çekti, Weimar Enstitüsü (Kaliforniya) tarafından Amerikaya davet edildi, bir süre Amerika’da çalışmalar sürdürdü.
Bunun dışında defalarca birçok büyük Tıp Fakültelerinde Endokrinoloji,Kardiyoloji ve İç Hastalıkları üzerine paneller düzenledi, dersler verdi.

1996

Çalışmaları Valeoloji enstitülerinde okutulmaya başlandı, yine aynı yıl Kuban Devlet Tıp Üniversitesi Adigey Şubesi’nde lisans üstü ve uzmanlıklar dekanlığına ve İç Hastalıkları kürsü başkanlığına getirildi.

2000

Saratov Devlet Tıp Akademisi’nde ”İç hastalıklarında kronik ve bulaşıcı olmayan hastalıklara rehabilitasyon ve yaklaşım” adlı çalışmasını Rusya’nın çeşitli üniversitelerinden gelen profesörlerden oluşan jüriye savundu, bunun üzerine kendisine Profesörlük ünvanı verildi.
Çeşitli mesleki dergilerde yayınlanmış 86 makalesi, 2 monografisi ve 5 yayınlanmış ders kitabı vardır. Bunun dışında 3 doktora tezi, bir doçentlik savunması, birde profesörlük savunması mevcuttur.

2001

Sağlık Bakanlığı onursal diploması ile ödüllendirilmiştir.

2004

Maykop Devlet Teknoloji Üniversitesinde Tıp Enstitüsü kurulmasına öncülük etmiştir

2008

Maykop Devlet Teknoloji Üniversitesinde, İç Hastalıkları Disiplininde kürsü başkanlığı görevini yürütmüştür. Hala aynı enstitünün iç hastalıkları kürsüsünde profesör olarak görev yapmaktadır.

2005

Rusya genelinde yapılan ”Halk Sağlığı Ligi’ adlı yarışmada onur ödülüne layık görüldü.

2005

Avrupa Doğa Bilimleri Akademisi üyeliğine kabul edildi ve ‘Liyakat Haçı’ onur ödülüne layık görüldü.

2006

Rusya Doğa Bilimleri Akademisi Pavlov Gümüş madalyasına layık görüldü.

2007

İtalya’nın başkenti Roma’da Uluslararası Ekonomi ve Sosyoloji Akademisi tarafından Kapitol Onur Parşömeni ile ödüllendirildi. Aynı zamanda Yaşam Boyu Sağlık Uzmanı sıfatına layık görüldü.

2010

Tıp bilimleri başkanlığı tarafından Altın Madalyaya layık görüldü.

2013

‘Rusya’nın Seçkin Doktoru’ nişanesine layık görüldü.

Prof. Dr. Tamara Urakova
Avrupa Doğa Bilimler Akademisi Aktif Üyesi
Roza Hutız
Muhasebe Müdürü
Margarita Thakuşinova
Finans Müdürü
Andrian Pafov
Başhekim Yardımcısı
Darina Koşubaeva
Muhasebe Müdür Yardımcısı
Fatima Koşubaeva
Bilişim Sorumlusu
Zoya Tribulkina
Masaj Hemşiresi
Svetlana Kaşheyeva
Yüksek Hemşire
Anfisa Darovskih
Masaj Hemşiresi
Larisa Potapova
Fizyoterapist
Mariet Şefrukova
Başhemşire
Yorumlar

Ne Söylediler?